Baltų vienybės dienos minėjimas ant Širmės piliakalnio

Rugsėjo 22 dienos pavakare Janapolės pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai, bendruomenės nariai rinkosi ant Širmės piliakalnio paminėti Saulės mūšį, Baltų vienybės dieną, Rudens lygiadienį.

Jau keletą metų minėti šią dieną kviečia Varnių regioninio parko direkcija. Jie organizuoja kalnų sąšauką. Sąšaukos tikslas – aplankyti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis ant kalnų ir sujungti baltų tautas bei žemes.

Pabūti vienybėje, palydėti lygiadienio Saulę, prisiminti istoriją susirinko nemažas būrelis žmonių. Organizuojant šventę daug prisidėjo Janapolės pagrindinės mokyklos bendruomenė. Buvo užkurtas didelis laužas, aplink piliakalnį suliepsnojo ugnies fakelai. Istoriją trumpai priminė Janapolės pagrindinės mokyklos mokytoja Rūta Nevardauskienė. Kultūrinių renginių organizatorė Daiva Litvinienė su moterų ansambliu traukė gerai žinomas lietuvių liaudies dainas. Skambėjo tranki armonikos melodija. Paraginti ir pamokyti leidomės šokti, žaisti žaidimus. Netrūko ir rudens gėrybių vaišių. Janapolės miestelio seniūnaitė Dalytė Steponavičienė visus vaišino mėtų arbata. Saulei nusileidus buvo gerai matomi liepsnojantys laužai ant aplinkinių piliakalnių. Ugnis ant tolimo kalno – ženklas, kad esame. Eilės tvarka ant piliakalnių buvo iššaunami saliutai. Įspūdingas ir gražus reginys. Šie susibūrimai skatina žmones pamiršti nuoskaudas, pyktį, negandas, prisiminti, kas žmogui brangiausia: žemę, kalbą, tikėjimą, istoriją.

Lietuvių kalbos mokytoja Laima Tičkuvienė

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by AgeThemes