Spektaklio peržiūra

  Sudominti paauglius kaskart darosi vis sunkiau. Ką jau kalbėti apie spektaklio peržiūrą! Stebina išankstinis nusistatymas - nieko gero, tai tik laiko švaistymas... Nejaugi kaimo jaunimas jau persisotinęs renginių gausa ar pirmenybę teikia kompiuteriniams žaidimams, geriausiu atveju - sportui? Nesakau - visko reikia, bet išvežti pasižiūrėti spektaklį kartais būna "neįmanoma misija". Bet šįkart pavyko!

Rugsėjo 26 d. vykome į Žemaitės dramos teatrą pasižiūrėti spektaklio "Kuprelis". Važiavo 8 - 10 klasių mokiniai. Tai puiki galimybė praplėsti akiratį, kadangi bilietus į spektaklį finansavo mokykla iš renginiams skirtų lėšų. O ką jau kalbėti apie pačią kelionę - juk turime mokyklinį autobusėlį!

  Taigi, "misija" įvykdyta. Spektaklis mokiniams patiko. Nors kai kam nuomonės nepavyko pakeisti, bet iš daugelio mokinių išgirdau norą pasižiūrėti ir daugiau spektaklių. Tai tikrai džiugina.

 

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja L. Tičkuvienė

 

Baltų vienybės dienos paminėjimas

  Kaip ir kasmet rugsėjo 22d. ant Širmės kalno vyko ugnies sąšauka, skirta paminėti Baltų vienybės dieną. Technologijų mokytojas E. Kumža ėmėsi gražios iniciatyvos. Prieš renginį pakvietė dalyvauti talkoje ir surinkti šiukšles nuo kalno. Kiekvienas dalyvis turėjo atsinešti po akmenį į bendrą aukurą kaip vienybės simbolį. Susirinko nemažas būrys mokinių, jų tėvelių ir mokytojų. Buvo surinktos šiukšlės, sukrautas didelis laužas, uždegti fakelai. Istorijos mokytoja R. Nevardauskienė padarė trumpą pranešimą, papasakojo, kuo ši data svarbi Lietuvos istorijai. Nuo Širmės gerai matėsi Sprūdės laužas ir nuo aplinkinių kalnų leidžiami fejerverkai. Mūsų mokyklos mokiniai į dangų leido ir dangaus žibintus.

  Tai puiki proga visiems susirinkti, pasišnekučiuoti, kartu pašėlti, prisiminti didžią Lietuvos praeitį.

 

Žurnalistų būrelio vadovė L. Tičkuvienė

 

Žydų genocido dienos minėjimas mokykloje

Lietuvos žydų genocido diena Lietuvoje minima nuo 1994m.,kai Lietuvos Respublikos seimas paskelbė rugsėjo 23 – ąją Lietuvos žydų genocido atminties diena.

Žuvusius Lietuvoje žydus pagerbia ir mūsų mokykla. Šiais metais istorijos mokytoja paruošė informacinį stendą apie Lietuvos žydus, o dailės mokytoja iš žvakučių išdėliojo menorą – septynšakę žvakidę – žydų kovos ir laisvės simbolį.

Istorijos mokytoja R. Nevardauskienė

 

Geografų išvyka prie Ilgio ežero

Rugsėjo 21d. Popietę geografų būrelio nariai dviračiais važiavo prie Ilgio ežero Keguose. Kelionė buvo įdomi, bet kartu ir atsakinga, nes pusę kelio reikėjo važiuoti judriu plentu. Kadangi visi buvome drausmingi, sėkmingai pasiekėme ežerą. Tada berniukai sukūrė laužą, mergaitės kepė dešreles. Pavalgę žaidėme judriuosius žaidimus. Apie 18 valandą susiruošėme namo.

Kai kuriems sugedo dviračiai, todėl pagelbėjo tėveliai.

Išvyka pavyko, nes buvo ne tik geras oras, bet ir puiki nuotaika.

Geografų būrelio vadovė R. Nevardauskienė

 

Penktokų krikštynos

Rugsėjo 14 d. vyko tradicinės penktokų krikštynos. Jos vyksta kasmet penktokams atėjus iš taip vadinamos mažosios mokyklėlės į didžiąją. Pirmos pertraukos metu krikštatėviai, jais kasmet tampa devintokai, penktokus aprengė krikštynų drabužiais. Jiems buvo išdažyti veidai, ant kaklo užkabinti saldainiai - žindukai. Po to visi buvo suklupdyti ant kelių ir apšlakstyti „švęstu vandeniu“. Antros pertraukos metu penktokai turėjo ropom eiti nuo paradinių mokyklos durų iki direktorės kabineto. Negana to, jiems liepta suskaičiuoti visus laiptelius. Jei suklysdavo arba pamesdavo skaičių, turėdavo visi grįžti atgal ir vėl viską pradėti nuo pradžių. Už teisingai atliktą užduotį devintokų auklėtoja jiems įteikė po saldainių apyrankę. Per trečiąją pertrauką reikėjo atlikti daug užduočių. Viena iš jų - ėjimas žąsele aplink mokyklą. Ketvirtos pertraukos metu penktokams surišome rankas ir kojas, paskui juos suskirstėme poromis ir apvyniojome lipnia juosta. Jie buvo vedami į valgyklą pasistiprinti. Penktos pertraukos metu penktokus po vieną vedė į kambarėlį ir ten jiems išbūrė ateitį. Pabaigoje krikšto vaikai buvo klupdomi ant žirnių ir prisaikdinami. Po to jiems užkabinome medalius, padovanojome atvirutes, įteikėme dovanėlių: pieštuką, sąsiuvinį ir Janapolės pagrindinės mokyklos himno egzempliorių. Gausus būrys penktokėlių įsiliejo į mokyklos bendruomenę ir tapo pilnateisiais jos nariais.

Devintos klasės mokinė M. Raudytė

 

Apklausa

Kuo ypatinga Kovo 11 diena?
 

Kas naršo?

Mes turime 2 svečius online

Lankomumas

Turinio peržiūrėjimai : 198392

Nuorodos

Mes jau Facebook'e

spausk Patinka!