Kovo 11 – osios minėjimas

   Kovo 11-oji – Lietuvoje švenčiama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Mažutei valstybei, neturinčiai demokratinio valdymo patirties, Kovo 11-oji reiškė kur kas daugiau, nei Akto pasirašymą – jai tai buvo nauja pradžia, naujos istorijos kūrimo atspirties taškas, naujas kelias, kuriuo žengti nebuvo lengva, nes laisvė – taip pat išbandymas. Jei anksčiau žmones vienijo nepriklausomybės troškimas, tai kas mus vienija dabar? Kaip dabar sukurti bendrumo jausmą?

Skaityti daugiau...

 

Kaziuko mugė

   Kovo 4 dieną Janapolės pagrindinė mokykla visus norinčius kvietė į jau tradicija tapusią Kaziuko mugę. Ankstėliau atvykusieji galėjo stebėti, kaip mokyklos kieme dideliame puode kunkuliuoja žuvienė, kurią virė Jonas Steponavičius, o jam talkino bibliotekininkė Aušra Ubartienė. Kaziuko mugė šiais metais sutapo su Užgavėnėmis, tad visus atvykstančius trankia muzika ir šokiais pasitiko mokyklos „Pop choro“ persirengėliai kartu su vadove Asta Veseliene.

Skaityti daugiau...

 

Metodinė diena Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje

   Vasario 18 d. mokytojai buvome pakviesti į Naujosios Akmenės Ramučių gimnaziją, kurioje mums buvo pristatyta neformaliojo ugdymo ir klasės vadovo darbo patirtis. Su mumis kartu šioje dienoje dalyvavo Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos mokytojai. Tokį didelį pedagogų būrį šiltai pasitiko mokyklos direktorė Helena Daugmaudienė ir jos pavaduotojos.

Skaityti daugiau...

 

Vasaris - sveikatingumo mėnuo

“Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam”

Bodo Werner

 

   Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad 50 proc. žmogaus sveikatos lemia gyvenimo būdas, 20 proc. - genetika ir paveldėjimas,  20 proc. - aplinka ir tik 10 proc. medicina. Tad nei vaistai, nei gydytojai padėti negalės, jei pirmųjų veiksmų nesiimsime patys.

Skaityti daugiau...

 

Vasario 16 – osios minėjimas Janapolės pagrindinėje mokykloje

   Vasario 16 d. minima viena didžiausių Lietuvos pilietinių švenčių – Valstybės atkūrimo diena. 1918 - ųjų metų vasario 16 - ą dieną Lietuvos Taryba pasirašė Nepriklausomybės aktą, dokumentą, kuriuo skelbiama, kad Lietuva atsiriboja nuo visų kada nors buvusių ryšių su kitomis tautomis.

Skaityti daugiau...