Žvakių liejimo pamoka

   Sausio 31 d. mūsų mokyklos mokiniai nepraleido galimybės savo rankomis nusilieti tikro vaško žvakelių. Kūrybinių dirbtuvių metu Žemaitijos nacionalinio parko kultūros paveldo vedėja Aldona Kuprelytė mokinius supažindino su Grabnyčių tradicijomis, senoviniu žvakių liejimu iš natūralaus vaško.

Liejant žvakes po mokyklą sklido malonus medaus kvapas. Mokiniai pajuto senovinio amato dvasią, džiaugėsi pasigaminę ir įsigiję bičių vaško žvakelių, kurių skleidžiama šviesa, šiluma ir aromatu galės pasidalinti su savo artimaisiais.

 

Žurnalistų būrelio informacija

 

Zoninis meninio skaitymo konkursas

   Sausio 30 dieną „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko zoninis meninio skaitymo konkursas, skirtas Kristijono Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti. Šioje zonoje varžėsi Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos, Pavandenės pagrindinės mokyklos, Žarėnų „Minijos“ vidurinės mokyklos, „Kranto“ ir Janapolės pagrindinių mokyklų skaitovai. Mūsų mokyklai atstovavo „Iškalbos meno“ būrelio nariai: penktokė Romena Pleškytė ir šeštokas Dominykas Vaitiekus. Romena skaitė Violetos Palčinskaitės eilėraštį „Sekmadienis“, o Dominykas - Algirdo Čėsnos „Svajuonis ėšsėpėldėms“.

   Dalyviams buvo įteikti padėkos raštai. Džiugu, kad mokiniai, padedami kūrybingų mokytojų, auga iškalbingi, gerbiantys meninį žodį ir gebantys jį perteikti.

 

„Iškalbos meno“ būrelio vadovė Laima Juškienė

 

Meninio skaitymo rusų kalba šventė

   Šiemet vėl dalyvavome rajono rusų kalbos metodinės tarybos organizuotoje meninio skaitymo rusų kalba šventėje, kuri vyko sausio 23 d. Ateities pagrindinėje mokykloje.

   10 kl. mokiniai Svajūnas A., Domantas J., Dovydas K., Eimantas P., Monika R. ir 9 kl. mokiniai Tautvydas Ž., ir Nerijus G. šventėje pristatė kompoziciją pagal S. Jesenino eilėraštį „ Laiškas motinai“. Mūsų mokyklos mokiniai buvo pagirti už iš vieno eilėraščio sukurtą ir jautriai perskaitytą kompoziciją, kuria lyg įgarsino sūnaus laišką motinai. Klausėmės rusų kalba skambančių prozos ir poezijos kūrinių, gėrėjomės melodinga ir gana taisyklinga kalba. Visi dalyviai labai jaudinosi, nes nėra lengva užsienio kalba perteikti eilėraščio jausmingumą, išlaikyti rimą ir ritmą, o dar ir tarimo klaidų išvengti. Bet visi liko patenkinti savo pasirodymu, galėjo palyginti savo rusų kalbos mokėjimo lygį su kitų mokyklų mokinių mokėjimo lygiu. Šventėje dalyvavo visų miesto mokyklų atstovai, Žarėnų vidurinės mokyklos skaitovai ir mes.

   Visiems dalyviams buvo padėkota už dalyvavimą meninio skaitymo rusų kalba šventėje ir įteikti padėkos raštai už meilę rusų literatūrai.

Rusų k. mokytoja Ilona Bartašienė

 

Žvakių liejimo pamoka

Rytoj (penktadienį) 10 val. Janapolės pagrindinėje mokykloje vyks žvakių liejimo iš natūralaus vaško pamokėlė. Nepraleiskite progos susipažinti su senoviniu vaškinių žvakių liejimo būdu. Galėsite savo rankomis pasigaminti natūralaus vaško žvakelę. O norinitieji galėsite už simbolinį 1 Lt. įsigyti čia pat pagamintų vaškinių žvakių.

 

Jaunųjų meistrų būrelio vadovas E.Kumža

 

Etnokultūrinė popietė „Skrynios paslaptys“

   Kiekvienas Lietuvos regionas garsėja tradicijų, tarmių išskirtinumu. Retai kada pasitaiko proga parodyti savo krašto, savos tarmės autentiškumą ir išskirtinumą.

   Sausio 23 dieną Telšių specialiojoje mokykloje surengta popietė, kurią organizavo Telšių rajono mokyklų pradinių klasių metodinė grupė. Popietės „Skrynios paslaptys“ metu mokiniai daugiau sužinojo apie lietuviams būdingą tradicinę aprangą, patiekalus, šokius, klausėsi tautosakos kūrinių.

Skaityti daugiau...