Vasaris - sveikatingumo mėnuo

“Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam”

Bodo Werner

 

   Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad 50 proc. žmogaus sveikatos lemia gyvenimo būdas, 20 proc. - genetika ir paveldėjimas,  20 proc. - aplinka ir tik 10 proc. medicina. Tad nei vaistai, nei gydytojai padėti negalės, jei pirmųjų veiksmų nesiimsime patys.

Skaityti daugiau...

 

Vasario 16 – osios minėjimas Janapolės pagrindinėje mokykloje

   Vasario 16 d. minima viena didžiausių Lietuvos pilietinių švenčių – Valstybės atkūrimo diena. 1918 - ųjų metų vasario 16 - ą dieną Lietuvos Taryba pasirašė Nepriklausomybės aktą, dokumentą, kuriuo skelbiama, kad Lietuva atsiriboja nuo visų kada nors buvusių ryšių su kitomis tautomis.

Skaityti daugiau...

 

Kaip gyveno mūsų senoliai

   Vasario 11 dieną 14 kraštotyros būrelio narių lankėsi Telšių ,,Alkos“ muziejuje. Ten dalyvavo muziejaus fondų saugotojos Teresės Žulkutės organizuojamoje edukacinėje programoje ,,Kaip gyveno mūsų senoliai“.

Skaityti daugiau...

 

Išvyka į Jaunimo darbo centrą Telšiuose

   Dešimtos klasės mokiniai su socialine pedagoge Jurgita Savickiene lankėsi Jaunimo darbo centre. Klausėme  paskaitos apie darbo rinką, profesinės karjeros planavimą. Užsiėmimo metu Telšių Jaunimo darbo centro vedėja Vitalija Stasiulienė pristatė Telšių teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro paslaugas, įsidarbinimo galimybes. Renginio dalyviai mokėsi pažinti save ir planuoti profesinę karjerą. Vyko diskusijos, buvo atsakinėjama į mokiniams rūpimus klausimus, susijusius su profesine karjera. Vėliau kiekvienas mokinys atliko įsivertinimo testą, skirtą nustatyti, kokia profesija  tinkamiausia pagal pomėgius ir gebėjimus. Laikas prabėgo akimirksniu, po paskaitos mokiniai dar ilgai diskutavo apie patirtus įspūdžius ir gautą naudingą informaciją.

 

Soc. pedagogė Jurgita Savickienė

 

Žvakių liejimo pamoka

   Sausio 31 d. mūsų mokyklos mokiniai nepraleido galimybės savo rankomis nusilieti tikro vaško žvakelių. Kūrybinių dirbtuvių metu Žemaitijos nacionalinio parko kultūros paveldo vedėja Aldona Kuprelytė mokinius supažindino su Grabnyčių tradicijomis, senoviniu žvakių liejimu iš natūralaus vaško.

Liejant žvakes po mokyklą sklido malonus medaus kvapas. Mokiniai pajuto senovinio amato dvasią, džiaugėsi pasigaminę ir įsigiję bičių vaško žvakelių, kurių skleidžiama šviesa, šiluma ir aromatu galės pasidalinti su savo artimaisiais.

 

Žurnalistų būrelio informacija